top of page

HAMİLE PİLATESİ

Her yaş ve sağlık durumundaki  insana hitap eden Pilates, hamilelik sürecini yaşayan veya doğum sonrasında toparlanma sürecini hızlandırmak isteyen kadınlar içinde çok faydalıdır. Hamilelik sürecinde ve doğum sonrasında pilates yaparak vücudunuzun formda ve güçlü olmasını sağlayabileceğinizi biliyor musunuz? Hamile pilatesi egzersizleri aracılığıyla siz sevgili anne adaylarının daha kolay ve rahat bir doğum geçirmenizi ve doğum sonrasında vücudunuzda oluşabilecek deformasyonların hızla toparlanmasını hedefliyoruz.

hamile pilatesi.jpg

Hamile Pilatesinin Anne Adayına Faydaları Nelerdir?

Hamilelik pilatesi sayesinde anne adayları, günlük hareketlerinde uyumu sağlar ve daha rahat hareket etmeye başlar. Yapılacak gevşeme hareketleri ile anne adaylarının vücudu, uyumu yakalamaya ve rahatlamaya başlar.

Hamilelik döneminde yapılacak hamile pilatesinin anne adayına ve bebeğe birçok faydası bulunmaktadır

  • Hamile pilatesi hem fiziksel hem de zihinsel açıdan hamile kadınlara birçok fayda sağlıyor. 

  • Gerek hamilelik döneminde gerekse doğum anında yapılan pilates; doğum sancılarının azalmasına yardımcı olarak normal doğumu kolaylaştırıyor. 

  • Karın kaslarının güçlenmesini sağlayan gebe pilatesi aynı zamanda denge ve koordinasyon kontrolünüzü güçlendiriyor. Böylece hamile pilatesi yapmış anne adaylarının doğum anında konsantre olmaları kolaylaşarak ilgili kaslarını daha etkili bir biçimde yönetme imkanları oluyor. 

  • Hamilelikte pilates yapmak daha esnek bir vücuda sahip olmanızı sağladığı gibi lohusalık sürecinizi de daha kolay bir hale getiriyor. Lohusalık sürecinde rahimin çok daha çabuk bir şekilde kendini toparlamasına, anne adaylarının doğum sonrasında kendilerini daha zinde ve enerjik hissetmelerine, doğum sonrası cinsel yaşamın çok daha kısa bir sürede eski haline dönmesine olanak sağlıyor. Hem normal zamanda hem de hamilelikte egzersiz yapmanızı sağlayan pilates; postürünüzü(vücut duruşunuzu) düzelterek günlük hayatta çok daha dik bir duruş sergilemenize yardımcı oluyor.

  • Kabızlık, ödem ve krampları minimize etmeye yarayan hamile pilatesi; dolaşım bozukluklarına da oldukça iyi geliyor.

bottom of page