top of page

HİZMETLERİMİZ

klinik%20pilates_edited.jpg

PİLATES

Pilates sıkılaşmaya yönelik egzersizler olarak biliniyor olsa da aslında uzman bir fizyoterapistin postür analizinden sonra profesyonel eğitmenler eşliğinde uygulanan Klinik Pilates, duruş bozukluklarından eklem ağrılarına, kronik bel, boyun ve sırt ağrılarına, duruş bozukluğu ile ilişkili birçok iç organ problemlerine, solunum sıkıntısına yol açan hastalıklara kadar birçok rahatsızlığın tedavisinde büyük öneme sahip kişiye özel egzersizler bütünüdür.

istockphoto-1225082736-612x612.jpg

SCHROTH

Schroth metodu, skolyoz adı verilen omurga eğriliği sorununun tedavisinde kullanılan bir egzersiz programıdır. Skolyoz, omurganın yana doğru eğilmesi ve aynı zamanda  rotasyonuyla oluşur. 

Sırtta asimetrik bir görünüme neden olabilir. Schroth metodu, özel olarak tasarlanmış egzersizler ve postür teknikleri kullanarak omurganın doğal pozisyonuna geri dönmesini hedefler.

fizyoterapi.jpg

FİZYOTERAPİST

Yaralanma, engel, hastalık, hareket sistemi bozuklukları ve sağlıkla ilgili diğer pek çok bozukluktan kaynaklanan durumlardan dolayı yaşanan ağrı ve fonksiyon bozukluklarının hekimin teşhisine göre, fizyoterapi ve rehabilitasyona yönelik ölçme ve değerlendirme yaparak bunlara göre tedavi programını planlayan ve uygulayan kişidir.

aletli pilates.jpg

ALETLİ PİLATES

mat pilates.jpg

MAT PİLATES

Pelvic taban kaslarımızı direkt hedef alabilen egzersizlerle bebeğin anne karnında daha sağlam tutunmasına yardımcı olan kasları güçlendirir. Hamilelik boyunca öne doğru büyüyen karnımız nedeniyle ağırlık merkezimiz yer değiştirir ve belimize fazla yük binmeye başlar. Pilates ile bu kaslar güçlü tutularak hamilelik öncesi, sırası ve sonrasında annenin yaşam kalitesini çok ciddi miktarda artırır. Güçlü anne adayları güçlü hamileler ve güçlü anneler demektir.

power plate.jpeg

POWER PLATE

hamile pilatesi_edited.jpg

HAMİLE PİLATESİ

bottom of page